Hibernacja Ubuntu na instancji EC2?


Mam aplikację, którą chcę przenieść na EC2. Najprawdopodobniej będzie całkowicie bezczynny przez ponad pół dnia, więc staram się znaleźć dobre rozwiązanie, aby go uruchomić i zatrzymać w razie potrzeby. Uruchamianie od zera zajmuje kilka minut, więc byłoby miło, gdybym mógł hibernować system operacyjny, aby szybciej go uruchomić. Widziałem kilka dyskusji na forum na temat hibernacji w EC2, ale nic nigdy nie było przekonujące. Czy ktoś znalazł na to działające rozwiązanie lub przynajmniej jakieś zasoby, które mogłyby mi pomóc?
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Było to omawiane na forach EC2.
https://forums.aws.amazon.com/ ... 75233
Atrakcje prosto z ujścia Amazonki:

  • jeśli uda Ci się hibernować system operacyjny, Twoja instancja będzie nadal działać, tj. za kopię zostanie pobrana opłata.
  • jak planujesz wybudzić tę instancję ze stanu hibernacji.

To naprawdę nie wygląda na to, że zadziała. Zalecamy skonfigurowanie instancji tak, aby automatycznie uruchamiała wszystkie potrzebne usługi w czasie rozruchu i skorzystanie z funkcji zatrzymywania/uruchamiania instancji obsługiwanych przez EBS jako rozwiązania problemu.

(lub mówiąc najprościej - nie martw się. To nie pozwoli Ci zaoszczędzić pieniędzy i prawdopodobnie i tak nie zadziała)
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Natknąwszy się na to pytanie, hibernacja EC2 jest teraz obsługiwana w Ubuntu 18.04.
https://docs.aws.amazon.com/AW ... sites
https://docs.aws.amazon.com/AW ... sites
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Właśnie hibernowałem oparty na EBS system Windows AMI, a następnie ponownie go uruchomiłem i znowu działał dobrze. Zakładam, że Linux działa tak samo (o ile zapisuje dane hibernacji na woluminie EBS, a następnie wyłącza maszynę wirtualną).
(hibernacja była wyłączona w AMI, włączyłem z
powercfg/H on

a następnie przejdź w stan hibernacji z
shutdown/h

)
PS: Uwaga: gdy instancja zostanie zatrzymana, a następnie uruchomiona ponownie, wszystkie magazyny instancji zostaną zresetowane! Systemy operacyjne nie lubią zmieniać zawartości dysku między hibernacją a wznowieniem. (po wznowieniu system operacyjny może nadal wyświetlać niektóre pozostałości poprzedniej zawartości dysku, która jest buforowana w pamięci podręcznej pliku systemu operacyjnego)
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Stare pytanie, ale wygląda na to, że ta funkcja została zaimplementowana przynajmniej dla Amazon Linux 1 z zaszyfrowanym woluminem głównym. Mam nadzieję, że nadchodzi wsparcie dla Ubuntu.
https://aws.amazon.com/blogs/a ... nces/
https://aws.amazon.com/blogs/a ... nces/

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się